Tuba do ewakuacji.

Tuba – może się przydać.

W przedszkolu Przystań Odkrywców w Poznaniu firma bezpieczniezyc.pl – Rafał Dudziak zorganizowała szkolenia mające przygotować pracowników oraz dzieci do próbnej ewakuacji z budynku.

Szkolenie dla nauczyciel oparte było na stworzonym na jego potrzeby scenariuszu filmowym. Pracownicy losowali role w które wcielali się w trakcie szkolenia. Zdarzenia i role przypominały rzeczywistość. Z tego powodu w scenariuszu pojawiły się role: rodzica, dostawcy pizzy, robotnika naprawiającego instalację elektryczną, gapia, malkontenta, nauczyciela, dziecka, dyrektora.
W trakcie zajęć udało się przećwiczyć realną sytuację ewakuacji z budynku i określić potencjalne zadania w czasie ewakuacji.

W czasie warsztatów dla dzieci dowiedziały się o dobrych i złych właściwościach ognia. Na przykładzie ogniska dzieci usłyszały do czego może służyć ogień. Został także omówiony przypadek pożaru, gdzie sprawcą był 5-letni chłopiec. Dzieci poznały podstawowe znaki informujące o kierunku ewakuacji. W czasie zajęć każda grupa wykonała papierowe tuby pomocne przy ogłoszeniu informacji o ewakuacji.

 

Zapałka i ognisko.

Pokaz ognia.

Palący się papier.

/> Papierowe ognisko.

Sprawdzanie temperatury.

Czy jest ciepłe?