W warszawskim przedszkolu TUKAN24h.pl wszyscy pracownicy przećwiczyli używanie gaśnic oraz zapoznali się z elementami mającymi istotny wpływ na ewakuację ludzi z budynku. Firma bezpieczniezyc.pl przeprowadziła szkolenie dla wszystkich pracowników placówki.

Pierwsza część szkolenia została przeznaczona na zobrazowanie i wyjaśnienie zagrożeń związanych z pożarem oraz wyjaśnienie jak należy prawidłowo się ewakuować i jakie popełnia się błędy w czasie gaszenia pożarów i ewakuacji.

W drugiej części uczestnicy szkolenia poprzez odgrywanie różnych ról mogli przećwiczyć zachowanie się w czasie ewakuacji. Na wyznaczonej do tego celu przestrzeni używali atrapy gaśnicy, próbowali zastosować koc gaśniczy, wcielić się w rolę dziecka, ogłosić i koordynować ewakuację. Został także wykonany, krótki eksperyment z wykorzystaniem trzech różnej wielkości słoików , którymi przykryto palące się świeczki. Zadanie uświadomiło wszystkim jak istotne w gaszeniu jest odcięcie powietrza, a prze to zmniejszenie dostępu tlenu.

W ostatniej części szkolenia każdy jego uczestnik miał okazję użyć gaśnicy. Wyszliśmy na plac zabaw by przećwiczyć uruchamianie gaśnicy. Każdy pracownik przedszkola ją odbezpieczył, wyciągnął zawleczkę zabezpieczającą, wcisnął dźwignię uruchamiając dyszę wylotową.

Przesyłam pozdrowienia dla Wszystkich uczestników szkolenia. Dziękuję za aktywny udział.